Perde mültecilere açılıyor!

7. Hangi İnsan Hakları? Film Festivali, 5-9 Aralık'ta perdelerini bir kez daha mültecilere açıyor. Ana temasını mültecilere ayıran festival, bu sene İstanbul’un ardından Diyarbakır, Ankara ve Çanakkale’ye de uğrayacak.

Günümüzün en yakıcı sorunlarından biri olan ‘mültecilik’ olgusunu yılın teması olarak belirleyen festivalin programında Direniş Öyküleri, Kadın Hakları, İklim İçin, Yüzleşme, Hayvan Hakları gibi başlıklar altında 40’tan fazla belgesel sunuluyor.

7. Hangi İnsan Hakları? Film Festivali’nin gösterim ve etkinlikleri, 5-9 Aralık tarihleri arasında SALT Beyoğlu, SALT Galata ve Aynalıgeçit Etkinlik Mekanı’nda ücretsiz olarak izlenebilir.

Basın bülteninin buradan indirebilirsiniz.

İstanbul programı hakkında bilmek istediğiniz her şey: PROGRAM ve KATALOG.

 


2015 Festival fragmanı

7. Hangi İnsan Hakları? Film Festivali tanıtım filmi from gadjo on Vimeo.

 

PEK YAKINDA!

7. Hangi İnsan Hakları? Film Festivali 5-9 Aralık 2015'te

Hangi İnsan Hakları? Film Festivali'nin 7'ncisi 5-9 Aralık 2015 tarihlerinde SALT Beyoğlu ve Aynalıgeçit Etkinlik Mekanı'nda gerçekleşecek. Yılın teması, bir kez daha "mülteciler"... Festivalin ayrıltılı programı Kasım ayı ortasında açıklanacak.

 


2014 Festival fragmanı

6. Hangi İnsan Hakları? Film Festivali fragmanı from gadjo on Vimeo


Başrolde işçiler ve mülteciler

Hangi İnsan Hakları? Film Festivali 13-17 Aralık 2014'te film gösterimleri, atölyeler ve panellerle 6. yılını kutluyor. 'İşçiler' ve 'mülteciler'in ana tema olduğu festival programında, Gezi Parkı direnişi, Ukrayna, çevre hakları gibi güncel konular üzerine belgesellere de geniş yer veriliyor.

Basın bülteni için tıklayınız.